| anonim_4396 a întrebat:

Sunt botezata in biserica ortodoxa, dar de 1 an mi-am pierdut orice credinta!
Am fost o perioada atee, apoi am preferat religia masona.
Practic acum il simpatizez pe Satana.
Nu ma simt bine in biserica... ultima oara am lesinat la jumatatea slujbei. Mama sustine ca eram foarte vioaie in drum spre biserica. ( eu nu stiam ca mergem acolo)

14 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Infantilism.

| RAY a răspuns:

Cei rau in asta? ca tia pierdut credinta in ceva imaginar? mai bine ramai atee ce ai vazut la masoni? faza cu lesinatul doar nu crezi ca esti posedata, hai sa nu o dam in basme

| AvalohAlyn a răspuns:

Stai in religia care te face pe tine fericita.
Citeste putin si despre New Age.
Daca esti crestina, nu trebuie neaparat sa te duci la Biserica, poti sa te rogi acasa sau sa te duci cand e putina lume sau mai deloc lume.

Pentru obtinerea credintei iti recomand sa citesti articolele de pe site-ul:www.everystudent.ro.Ti-ai putea prin el, redobandi credinta crestina.Numai bine

| Liviu a răspuns:

Si eu sunt ateu happy
Nu pot judeca un om care crede in ceva(ba da pot, imi place sa fiu rautaciosblushing ) Amu lasand gluma deoparte. Daca tu te simti ok ca fiind atee, sau crezand in satan, e ok.Cine's eu sau tot TPU, ori presedintele romaniei sa iti spunem tie in ce sa crezi sau sa nu crezi? Go ahead big grin traiesteti viata laughing Nu te uita la banalitatile astea

| MskDesign a răspuns:

Crezi in ceea ce vrei, atat timp, cat stii sa distingi binele de rau.

| Jardelin a răspuns (pentru MskDesign):

Problema nu e sa distingă binele de rău, că asta sint convins că o face, problema este ce alege, binele sau răul? Ca satanista ce crezi ca va alege?

| CinevaNou a răspuns:

Ai lesinat sau ai adormit de plictiseala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista religia masona. Masoneria accepta toate religiile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Repede te-a mai prostit satana.nu ma mira.deja erai a lui.nici macar nu te-ai straduit sa lupti, pentru lumina, ta a sufletului tau.pacat.ramane sa te ajute bunul Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai avut niciodata credinta.
Linisteste-te.
Poate ai avut impresia.
In rest bati campii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ''il simpatizezi pe satana'' adica tu chiar crezi in existenta acestuia inseamna ca esti satanista teista.Dar daca ti-ai pierdut credinta in Dumnezeu atunci cum poti sa crezi in diavol? Penibil!

| HowdidIgethere a răspuns:

Si cum ai fost masoana? Ce faceai?

| Djnicnr a răspuns:

Masoneria nu e o religie si din cate stiu, si ei cred in Dumnezeu, sau cel putin asta sustin, insa nu are sens sa devenim paranoici! Inainte sa decizi in ce sa crezi sau sa nu crezi, documenteaza-te!

| relumanuel a răspuns:

An ce sens al simpatizezi pe satan? poate esti dezamagita de raul din lume si dumnezeu nu intervine.an curand va trece la actiune si ai va distruge pe satan si pe sustinatori lui, sa nu te lasi atrasa de capcanele lui satan