| AvalohAlyn a întrebat:

Sfârșitul lumii vine curand,foarte curând, Dumnezeu a zis prin oamenii aleși de El că vine curand Apocalipsa și sfârșitul lumii din cauza că omenirea nu a evoluat deloc și din ce in ce mai lacoma, egoista și rea. Dumnezeu a răbdat și a așteptat de la noi destul să traim în pace dar daca omul nu vrea și nu vrea gata se apropie sfârșitul lumii.Se simte și în aer că vine sfârșitul lumii, zilele astea care mai sunt, sunt zilele in care Dumnezeu ne oferă ultima șansă, sa producem pace și echilibru,sa nu mai fim lacomi, sa nu mai ucidem animalele și păsările, sa nu mai facem afaceri de niciun fel și să fim mai atenți la Dumnezeu și nu la lume. Sfarsitul lumii se apropie cu pași repezi, Dumnezeu nu mai suportă ce fac oamenii cu planeta și cu viețile lor și da omenirii un ultimatum,ori produceți pace ori va ploua cu foc, va fi cutremur urias sau vom dispărea că dinozaurii in urma unui asteroid.
Omenirea e la ceas de dezastru,tic-tac, tic-tac! Hai sa producem pacea mondială, asta vrea Dumnezeu de la noi și din cauza că nu o producem va veni sfârșitul lumii că la dinozauri.Sau o vom lua de la zero,omenirea.Tic-tac, tic-tac așa face ceasul Apocalipsei in aceste momente, clepsidra se scurge rapid, Dumnezeu vrea doar pace pe Pamant și întru oameni bunăvoire.

Ce părere aveți? Amacar putina dreptate?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Si eu cred ca se vad tot mai clar semnele apropierii sfarsitului lumii
Ce ne cere Dumnezeu este sa veghem si sa ne rugam, sa traim in intimitate si ascultare de El.Fiecare ia decizii pentru sine.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Daca nu a venit sfarsitul lumii atunci cand a murit Iisus, atunci cand mai vine?

| halogen001 a răspuns:

Zeii sunt entități imaginare create de om pentru a explica ceea ce nu poate explica științific și pentru a prosti naivii creduli și neștiutori. De aceea, pentru mine orice text care conține cuvântul Dumnezeu înseamnă fantezie rupta de realitate.

Nu exista nici un zeu care sa fie interesat de om, ce face, ce mănâncă, cum se înmulțește, ce povesti citește sau ce ritualuri primitive, cântece și poezii mai face. Daca ar exista un zeu atotputernic și infinit, omul nu ar fi nimic pentru el, deci zeul respectiv nu ar avea de ce sa răsplătească, sa pedepsească sau ajute omul. I-ar fi indiferent ce se întâmplă cu omul și cu celelalte viețuitoare pentru ca acel zeu nu ar avea nici un folos de pe urma omului în nici o situație.

| chuckmanson a răspuns:

"Amacar putina dreptate?"
NUUUUUUUUUU

| Amimanera a răspuns:

Esti pe langa subiect ca intotdeauna.

| sogimaria a răspuns:

Aveti mare dreptate!
Cei de la Antena 1 tot zic de 8 ani ca Sfarsitul este aproape!
O entitate numita Ilie Hodiniuc a renascut si vrea sa domine planeta noastra.
Nu este de gluma!