| BlackSulphur a întrebat:

*sigh*

Puteti, va rog, sa-mi explicati si mie, CARE ESTE PROBLEMA VOASTRA CU HOMOSEXUALII? Uitati argumentul principal:
1. "Nu este natural!"
Ei bine, peste 1500 de specii (De la mamifere pana la viermi!) prezinta homosexualitate!
2. "Noi nu suntem animale"
Atunci ce suntem? Plante, obiecte?
3. "Homosexualitatea nu este morala"
De ce? Ce nu este moral?! "dumnezeu" ne-a lasat cu liber arbitru! Si de ce ne-a facut asa daca nu ii convine?!
4. "Homosexualitatea nu este normala nici pe plan psihic!"
Incurajarea liberului arbitru in cadrul homosexualilor dupa la cresterea increderii de sine la acele persoane, ducand la foloase psihice!
Stiti ce nu-i normal, si nu este prezent la nici o alta specie? ABSTINENTA! NU ESTE NATURAL SI SANATOS! Duce la invidie, ura, violente, VIOLURI etc. Abstinenta fiind incurajata de religie!
5. "Daca ar fi moral, de ce nu este deja aprobat?"
Este vina voastra, in perioada dominatiei medievale a crestinismului, lumea a fost indobitocita mai mult ca niciodata! Uite de aia, odata ce prostesti lumea, greu isi mai revine!

Si mai aveti tupeul sa ziceti ca homosexualitatea nu este buna/normala/naturala/morala/etc? Va rog lamuriti-ma si pe mine, cum sustineti asemenea aberatii?!
[Nu, nu sunt homosexual, dar nici impotriva!]

85 răspunsuri:
| Earthroot a răspuns (pentru NOname):

Eu sincer habar nu aveam de asa subiecte dar am trecut prin experiente neplacute care m-au facut sa iau atitudine.
Sa-ti dau un ex,sper sa nu plictisesc:
Eram in tren,aglomeratie mare ce mai, caldura, si printre toti calatorii din compartiment doua domnisoare discutau cu alti doi domni diverse, nu stiu cum au ajuns la subiectul homosexualitate, dar il discutau subtil.La un moment dat ma intreaba una dintre domnisoare:ce parere ai despre subiect?
Îi raspund ca sincer nu ma intereseaza...
De ce,face dansa!
Nu-mi pare interesant,ii raspund!
Dar iti pare normal?
Sincer nu,ii raspund eu!
De ce? Face ea!
Si ma ia la intrebari frate de aici,si nu mai stiam cum sa fac sa scap,si devine nervoasa tipa,ca se vedea pe ea,si prietena ea tot la fel,si la ce circ a facut cu intrebarile alea frate ca m-au exasperat.Da chiar nu mai stiam ce gesturi sa fac sa ma lase in pace si tot ma agasa intruna cu intrebarile ei.
Nu putea sa-si vada cucoana de treaba?
Adica i-am spus ce cred,sa-mi respecte parerea, si sa treaca peste ce mai!
Nu zic ca toti sunt la fel si nu am nimic cu cei care isi vad de treaba, dar cand vad propaganda pro gay, nu ma mai pot abtine, iau atitudine!
O alta intamplare:eram cu un amic intr-un club si la un moment dat vine un tip pe langa amicul meu si il ia de penis! Tipu îi facea avansuri...Iti dai seama ce dezgustator e sa ti se intample asa ceva?

| HueyFreeman a răspuns (pentru AliGab):

Eu nu am suflet. L-am dat la schimb pentru o minte.

| HueyFreeman a răspuns (pentru LegionarulRoman):

O femeie/un barbat steril(a) nu pot face copii si punct. Oricat de mult ai vrea tu sa crezi contrariul.

| Earthroot a răspuns:

Homosexualitatea este ceva "normal"in contextul in care natura selectioneaza ce este benefic pentru continuitate,dar ca si ingredient esential continuitatii,este ceva total eronat.
Si acel normal intre ghilimele reprezinta o mare eroare,insa deoarece forma materiei nu este de neschimbat,acel normal isi are locul in spatiu,insa la disparitia lui,telul creatiei acelui obiect s-a pierdut,deci pana la urma nu a fost decat o eroare,sau nu, in functie de rezultatul final.
Ce vreau sa spun este ca homosexualitatea se poate trata, iar acea stare fireasca poate fi dobandita, redobandita, in functie de actiunile exterioare asupra subiectului.

| AliGab a răspuns (pentru HueyFreeman):

Fii sigur ca ai happy

| HueyFreeman a răspuns (pentru AliGab):

Nop, sunt mai special.

| AliGab a răspuns (pentru HueyFreeman):

Fiecare este special in felul sau, dar in niciun caz prin lipsa sufletului happy

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru cristi202):

Buna Cristi
Am o singura fata. Daca ea atunci cand va fi mare, va descoperi ca este atrasa de partea femeiasca, as incerca mai intai sa descopar de unde vine aceasta inclinatie, in mod clar! Daca s-a nascut asa sau daca e boala psihica!
Ma repet, multi fac o mare confuzie intre transsexualitate, care e boala si homosexualitate, cu care te nasti!
In niciun caz, nu as indeparta-o de mine. I-as fi alaturi! Si as incerca sa o inteleg! Incerc si acum sa ii inteleg pe acesti oameni, iti dai seama ca de ar fi vorba despre propriul meu copil, m-as implica si mai mult!
Las doua link-uri, pentru toata lumea:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Transsexualism

http://ro.wikipedia.org/wiki/Homosexualitate

| strawberry03 a răspuns:

Nu am o problema personala cu homosexualii. Insa Biblia condamna homosexualitatea. 1Corinteni 6:9, Leviticul 18:22. Eu nu ii judec; ii respect fiindca sunt oameni, insa nu sunt de acord cu aceasta practica. Insa fiecare are dreptul sa aleaga si sa lupte cu propriile dorinte.winking

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Fiecare cu proproa parere.
Eu nu sunt impotriva homosexualitati, insa consider ca e din postura de parinte (aici presupun, eu nu-s parinte), nu ti se pare "normal" sa vezi pe strada 2 baieti/fete sarutandu-se, mai ales daca esti cu copilul.

In mare, majoritatea oamenilor (cei care au prins comunismul) nu sunt pro, pentru exprimarea libera a orientari sexuale.

Acum am vazut ca ai postat la categoria religie...
Oamenii sunt usor de manipulat cat timp ei cred ca tu esti mesagerul divinitati.
O sa vezi ca daca preotul e pro si enoriasii sunt in mare masura pro (chiar daca in Biblie scrie altceva).
Mai e si micutul amanunt: Biblia a fost scria acum ceva vreme (ceva mai multa vreme), iar oamenii in acea vreme considerau homosexualitatea ceva rau, deci e normal asta sa scrie in Biblie.

P.S. Nu conteaza ce scrie intr-o carte, e viata ta, asa ca o traiesti cum vrei.

P.S.S. Eu sustin libera exprimare (si a homosexualitati) cat timp nu e deranjanta.

| Earthroot a răspuns (pentru HueyFreeman):

Subestimezi lumea aiurea!

| HueyFreeman a răspuns (pentru AliGab):

Bollocks. Nu exista "fiecare este special in felul lui". Asta se spune doar pentru a ridica moralul cuiva care-si da seama ca nu este in stare de nimic.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Earthroot):

Eu cred ca o supraestimez aiurea.

| AliGab a răspuns (pentru HueyFreeman):

Asta este adevarat. Si un frate geaman de ai avea tot esti diferit de el si special in felul tau, iar el special in felul lui. Fiecare are o trasatura mai evidenta care il face special. Toate bune

| HueyFreeman a răspuns (pentru AliGab):

De ce repeti ce ai zis mai devreme, dar cu o alta formulare?

| surfer01 a răspuns:

Românii au o problemă cu ei pentru că sunt inapoiați, în general.

Și nu ajută nici faptul că-s muritori de foame.

| surfer01 a răspuns (pentru Exilee):

Țărane, cum tu ești programat să îți placă fetele așa sunt și ei programați pentru băieți.

Nu e o alegere, țăran medieval ce ești.

| surfer01 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Bă scârbă, nu erau multe cazuri declarate de homosexualism în trecut pentru că erai omorât dacă se afla așa ceva.

Scârbă ordinară.

| surfer01 a răspuns (pentru Exilee):

Limbricule, peste câteva zeci de ani homofobia o să dispară. Cum repede dispare și rasismul.

Tu o să rămâi un sac de rahat care se inspiră după o carte veche de 2000 ani pentru moralitate.

| Earthroot a răspuns (pentru HueyFreeman):

Nah,deci:esti cauza pierduta! Stii, adica, nu stii tu de ce! E cum ziceam despre impulsurile creierului.

| AliGab a răspuns (pentru HueyFreeman):

Ca sa "auzi" mai bine happy

| HueyFreeman a răspuns (pentru AliGab):

Parampam.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Earthroot):

Da, sunt 5 miliarde de cauze pierdute pe planeta asta.

| Earthroot a răspuns (pentru HueyFreeman):

Ha ha ha!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NameoftheCentury):

"4.Homosexualitatea prezinta o afectiune psihica."
Psihica in cazuri rare deseori e de natura biologica.