| anonim_4396 a întrebat:

Sunt de cateva luni in Anglia si niste pocaite mi-au dat sa citesc o carte biblia lui Mormon ceva de genu.Mi-au pus si niste video-uri dragute si mi-au zis ca mi-au programat o zi in care sa ma boteze.Voi ce spune-ti? E bine? Cum sunt ei? Ce stiti despre ei?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ei urmeaza ce spune cartea lui Mormon, nu Biblia. Apoi, o persoana, conform Bibliei ar trebui sa studieze inainte de a face pasul botezului, pentru a aplica ceea invata.Matei28:19,20

| Jardelin a răspuns:

Super tare! Eu de ce nu am norocul sa dea peste mine niște mormoance sa le spun despre Ortodoxie, despre esența ei, si despre cit de corupta de diavol e secta lor?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Jardelin):

Cauta-i! smug Daca si apostolii stateau sa dea peste ei niste neortodocsi (cica ei erau ortodocsi)...

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Ce amuzanti sunt crestini, toti cred in acelasi zeu, dar se contrazic laughing

| NoName0x0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede si nu cerceta!

| neaivan a răspuns:

Daca sunt,, bune,, acele pocaite eu te sfatuiesc sa faci sex cu ele... daca nu sunt asa de,, bune,, bea o sticla de vin sa vada si ele ce bun este vinul pentru femei cand il beau barbatii....si pentru sex sa le taxezi cu cateva zeci de lire happy

| Bolinski a răspuns:

Durerea mea din cot nu ar putea fi mai mare pentru așa ceva. Fiecare în treaba lui. Religia nu are relevanță, dar ai grijă, poate fac și ei ca martorii lui Iehova când le părăsești religia și trimit asasini să te ușureze. Bine, se întâmpla în trecut, poate nu o mai fac și astăzi. Poate.

| Angeln a răspuns:

In primul rand pentru a te boteza ai nevoie de niste schimbari radicale in viață ta pentru a fi mantuit si a ajunge in cer cu Dumnezeu.Iar pentru a ști ceea ce trebuie sa faci pentru a fi mantuit, începe sa citești Biblia care este insuflata de Duhul Sfant si Dumnezeu te va lumina ce este bine sa faci.Domnul sa te ajute.:-)

| Angelie a răspuns:

Aceasta trebuie sa porneasca de la tine, sa ai convingerea ca ai gasit calea si sa alegi ce este mai bun pentru sufletul tau.