| Moisie a întrebat:

Tinand cont de faptul ca pe timpurile Genezei, adica inca pe cand primi oameni, Adam si Eva se aflau inca in Paradis, si gustand din fructul Cunoasterii Binelui si al Raului, au dobandit Constiinta care le permite sa faca diferenta intre Bine si Rau, oare cat de inapoiati trebuie sa fie acei credinciosi care se inchina Raului slavindu-l pe falsul Christos numit si Lucifer, si nu constientizeaza nici macar cat constientizau primii oameni, aceia pe care noi astazi ii numim primitivi?
Cum apreciati faptul ca biserica ii considera pe acesti oameni ca fiind niste "oi"?
Este o batjocura care li se potriveste?
Sau este o realitate care confirma starea lor de inapoiere mentala aflata sub nivelul oamenilor primitivi?

2 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Tu esti NECRESTIN, ti-am mai spus. Ia si citeste SFANTA SCRIPTURA ca sa iti dai seama ca ceea ce spui tu aici sunt doar aberatii... Pacat de sufletul tau.

Adresandu-te unei tari in care 99% sunt familii crestine, ce pretentii mai ai tu atunci? Sa ne treci la iudaism? Vrei sa ne "tai împrejur"? pe toti?
Sau vrei sa faci prozelitism si propaganda doar asa ca sa te afli în treaba? Mori de plictiseala probabil...

| Moisie explică (pentru milan9):

Tu ai inteles intrebarea?
De ce bati campii si nu raspunzi la ea, ba chiar ai tupeul sa ma intrebi de ce o repet daca nu am primit niciun raspun ci numai aiureli ca acest "raspuns" al tau!
Incearca sa raspunzi la intrebare, asta daca te duce capu, sau taci naibii si inavata pina cand vei fi si tu in stare sa formulezi niste raspunsuri rationale!