| Minks a întrebat:

Verisorul meu a venit azi tunand si fulgerand de la scoala, pe motiv ca a luat 3 fiindca a spus despre "moastele sfinte" ca sunt niste cadavre mumificate.
Pan' la urma cu ce a gresit?!
BTW: Cine e de parere ca religia ar trebui sa fie materie optionala? Nu de alta, poate altii ar prefera mai multa matematica, sau mai multa romana.

38 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nasol de frati-tu, la noi ora de religie e monolog, proful nu răspunde nici unei întrebări pentru că noi punem întrebări ispititoare îndemnați de vrăjmaș și cică ne pune să ne rugăm să aflăm răspunsurile la întrebări, păcat că așa mori prost, că metoda nu funcționează...
Oricum, religia e opțională, te declari de altă religie și nu mai ești obligat să mergi al oră, e simplu, eu mă gândisem să o fac dar după mi-am dat seama că mă distrez prea bine la oră.
În locul fratelui tău îi ziceam că e păcat să nu-ți iubești aproapele, deci e păcat să-l urască pentru ce a zis și să-i dea 3. Oricum mă îndoiesc că a făcut-o și chiar și așa mai mult ca sigur o să facă 3 opt pe la sfârșitul semestrului și îi scoate media 10.
HeliosMetal băi sinceră să fiu religia e una idn puținele materii la care îmi perimt să fiu nesimțită. De ce? Pentru că proful ăla pe lângă că e misogin își mai și bate joc de toate principiile mele și de cultură în general, de ec să fiu atentă când ăla îmi spune că regina angliei e șefa bisericii catolice?
sunshine99 să ști că tupeul sau chiar nesimțirea n-au legătură cu inteligența, fratele lui poate să fie foarte inteligent dar și tupeist, adică când ai ceva de spus de ec să nu o faci? Adică chiar are dreptate în ce a spus, n-a fost nesimțit, n-a înjurat și n-a jignit pe nimeni, a zis purul adevăr, asta îl face needucat?
Dănutzo, mereu mă amuză că scrii al naibii de greșit când acuz pe cineva de alfabetism, ești foarte amuzantă.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Eu sunt de acord.
Mie profu nu de reli mi-a spus ca imi scade 3 puncte din nota doar pentru ca nu cred in marele D si nu vreau sa ma duc sa ling icoane la biserica. :I

Apache
| Apache a răspuns:

Religia chiar e optionala!
.ca sa nu o mai faci trebuie doar sa dai cerere la director

Răspuns utilizator avertizat
| Danutza27 a răspuns:

Stai ma si tu la rind ca nu apuca lumea sa raspunda ca mai este una violata de profesorul de religie dar a uitat ce fuma, Si eu sunt de acord cu voi sa dati examene numai din dragoste si sex dar stai ca unu este expert in neruto vede 20 ep pe zi Ala vrea din neruto al lui sa dea examen Doar o pustoaica este mai proasta si intreaba ce carti sa ia de la librarie si au sarit cu droaia pe biata fata ca cititul dauneaza grav sanatatii sa fie si ea proasta asemeni lor Dar se pare ca aia nu este asa naroada si moare cu ei de git.Se pare ca ai chiorit ca eu le rezolv exercitii la greu si unul din ei dupa ce se scoate vine tot pe aici si posteaza ce il taie mintea. Prost erai sa pomenesti tu de cei 16% analfabeti cit are Romania acum pai fraier oi fi tu sa gindesti.

| Minks explică (pentru Danutza27):

Asa-i ca esti in procentul ala de 16%? Nu de alta, dar nu am inteles logica frazei pe care ai scris-o. Sa nu mai zic de punctuatie si ortografie. In locul tau mi-ar fi rusine sa mai postez.
PS: Categoria Religie e facuta pentru discutiile ce tin de religie, nu e locul unde va strangeti toti iconofilii sa va spuneti rugaciuni, sa raspundeti tot voi la ele. Asta e, stiu ca va roade adevarul, dar dupa 2000 si ceva de ani era si momentul sa se revolte lumea. happy
Repet inca o data, o persoana ca tine nu are nici un drept sa vorbeasca despre educatie. Pentru simplul fapt ca nu ai avut parte de ea, lucru intarit si de felul in care scrii. Arunci niste puncte d-ampulea, virgulele nu exista, logica nici atat.

| Danutza27 a răspuns (pentru Minks):

Pai vad ca tu si cu inca 7-8 reprezentati lumea revoltata mai omule gindeste si tu, vezi ca pamintul este rotund si lumea nu se reduce la TPU te faci naibii de ris

| V3ra a răspuns:

Pai foarte bine i-a facut daca a fost obraznic ca si tine, de ce nu spui ca poate a facut misto in timpul orei sau s-a purtat ca un needucat?! Doar sunteti rude de ce sa ma mir!
P.S eu ii dadeam 2, 3 deja e prea mult

| Minks explică (pentru V3ra):

Auzi duduie. Tu, o analfabeta veritabila nu ai dreptul sa vorbesti de nivelul de educatie din familia mea si nici despre educatie in general. Cand o sa fi la buget la automatica, o sa mai vorbim, draga raza de soare Daca eu nu cred in cacatul in care credeti voi, asta nu inseamna ca sunt needucat. Oricum, n-are rost sa mai incerc sa comunic cu un animal pe cale de disparitie. I-ai da 2, 3? Dupa cum arati, dintr-o palma te-ar trimite la poarta iadului. happy

| V3ra a răspuns (pentru Minks):

Dragu meu:1. esti anapoda, daca nu stiai virgula "," desparte 2 parti de vorbire, dar hai sa-ti zic ca la prosti:eu ii dadeam 2 virgula(respiri) 3 e deja prea mult (adica virgula tine loc de "pentru ca"), eh cum e? acum te-ai lamurit
2.Animalul pe cale de disparitie esti tu, zici ca esti la facultate si ce legatura are asta cu faptul ca esti analfabet in gandire? ps si eu sunt la facultate si ghici ce tot la buget woww

| Minks explică (pentru V3ra):

Analfabet in gandire? Mersi, cu formularea asta mi-ai spulberat orice indoiala. Chiar nu mai are rost sa incerc sa comunic cu tine, e energie pierduta degeaba.

| Danutza27 a răspuns (pentru Minks):

Pai stai ma asa ca vad ca tu ai dat cu bita in balta si tot tu vrei sa cazi in picioare ma dar tu ai obrazul gros ca tancul facut la IMGB pe vremuri.Vad ca ai primit multa educatie in familie si a declansat supapa de suprapresiune si mai versi educatie si pe noi ca era greu sa iei o zdreanta din casa sa stringi mizeria si sa o storci in wc

| V3ra a răspuns (pentru Minks):

Hai daca insisti esti analfabet in general,ma mir cum "specimene" ca voi cu mintea in rezerva, termina facultati si pe urma pun degetu sa urmareasca randurile la citire, si se mai dau si mari inteligenti domne,

| Minks explică (pentru Danutza27):

Nu e vorba de nivelul meu de inteligenta. Dar o persoana care nu are logica in exprimare nu are dreptul sa vorbeasca despre analfabetism si educatie. Nu de alta, dar rade si dracu' de tine cand te vede.

| Trinitas a răspuns (pentru V3ra):

Nu exista "dragu". "Dragul" sau cel mult "dragu' ". Inainte de "eh" trebuia sa fie punct si dupa "eh" trebuia sa fie virgula. Dupa semnele de punctuatie/ortografie se pune spatiu. De asemenea, inainte de "zici ca esti la facultate" trebuia sa fie punct, pentru ca virgula NU tine loc de punct. "ghici ce tot la buget" n-are nici o noima. Probabil era ori "ghici ca tot la buget" sau "ghici ce, tot la buget".

Imi place ca ii critici pe altii ca scriu gresit cand tu ai o gramatica de tot rahatul.
Cineva spunea odata ca "Unii oameni traiesc doar pentru ca e ilegal sa-i impusti". Crede-ma ca tu faci parte dintre ei.

Si pentru @Minks, daca as fi in locul tau i-as cumpara o ciocolata pentru asta, lasand la o parte faptul ca m-as lauda tuturor cu ce var destept am.

| Minks explică (pentru V3ra):

Prefer sa imi demonstrez mie ca am capacitatea de a face ceva in viata, nu am nici-un motiv sa ma justific in fata ta, din moment ce nu ai nici-o valoare pentru mine. Nu o sa te mai jignesc, si-asa natura si-a batut mult prea rau joc de intelectul tau. De la o simpla intrebare, care nu contine nici-o ofensa personala asupra ta ai ajuns sa ma jignesti si pe mine si pe verisorul meu? Scuza-ma, dar unde e educatia de care vorbesti tu? Daca m-ai vedea fata in fata probabil nu ai mai vorbi pe tonul asta, si ti-ai da seama ce fel de om sunt. Asa ca nu incerca sa tragi concluzii doar prin prisma faptului ca nu iti impart convingerile. Nu am venit peste tine in casa sa iti iau gatul, deci nu ai nici cel mai mic drept sa ma judeci. O s-o faca altii, care chiar au dreptul.
Repet inca o data. Daca te consideri atat de bine educata, lasa jignirile si preconceptiile la o parte, nu fac bine imaginii tale. Pana acum am trollat cu tine, acum am vorbit cat am putut de serios.

| V3ra a răspuns (pentru Trinitas):

"Nu exista "dragu". "Dragul" sau cel mult "dragu' ".
Ia uite unde era desteptu pamantului care imi tinea mie lectii de gramatica laughing
P.s intre "dragu" meu si "dragu" tau, care este diferenta?

| V3ra a răspuns (pentru Minks):

Stai putin frate,cine a inceput primul cu jignirile? Tu vorbesti de atatc la persoana? Cand te iei de poza mea de la avatar? Asa crezi tu ca iti dovedesti inteligenta?(ca tot te consideri atat de destept).Nu ma cunosti deci nu comenta! Nu ma provoca! Daca imi vorbesti frumos iti vb frumos,daca ma iei cu aberatiile din capul tau,atunci iti raspund cu aceeasi, moneda! Daca vrei sa fii respectat, atunci si tu la randul tau respecta.Eu nu am jignit pe nimeni,doar mi-am spus parerea pentru ca de obicei, copiii vorbesc urat la ore si incep sa ii raspunda urat profesorului, si atunci ce vrei? sa stea si sa ii zambeasca? Sa fim seriosi...

| Trinitas a răspuns (pentru V3ra):

Diferenta este ca "dragu' " meu are apostrof, dumbass.

Du-te si impusca-te, n-am ce sa discut cu tine.

| Danutza27 a răspuns (pentru Minks):

Sa te iei de mina cu nepotul tau vad ca faceti pereche amindoi Cind scrii cererea musai sa explici ce citesti pe aici vezi ca unul nu vrea desen ca nu se face pictor trece si desenul, altul nu vrea romana ca de este nascut Roman sa nu uiti sa treci si asta sa lasi doar sportul.Pai o sa zici ca este scutit la sport si nu se mai duce la scoala exact ai ghicit. Cind o sa il angajezi la tine ca vad ca esti mare patron si om umblat cu muuulte studii pentru nepotel sa ii angajezi o secretara stiitoare de carte si musai sa ii faci stampila ca nu da bine sa puna degetul in sec XXI.

| Minks explică (pentru Danutza27):

Mai citeste o data ce am scris eu, sper ca a doua oara intelegi. happy Cat despre restul frazei, imi pare rau. E ora prea tarzie ca sa stau sa descifrez asa ceva.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Minks):

Hei, acum văd că ți-am făcut verișorul frate, greșeala meahee hee
Văd că pe aici a devenit și nepot, poate îl facem și fiu în curând...

| Minks explică:

Bai oameni buni, progenitura asta ce incearca sa zica? Luminati-ma si pe mine, am mai auzit de ea, dar nu stiu cum sa o abordez. laughing

| Minks explică:

Absolut, iconofilii se inteleg mereu foarte bine, mai ales daca sunt si analfabeti. Si indepliniti toate conditiile. happy

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

rolling on the floor))Ahahaha, zi-i să-mi dea carnetul, că-i pun eu 10.

| Cristianne a răspuns:

Câtă dreptate.Și cât tupeu.Îmi place de fratele tău(huuuu,tehnic vorbind).Și da,eu,de exemplu,sunt atee, dar ca religie creștin-ortodoxă.Și sunt obligată să fac religie, ascultând despre cineva care pentru mine nu există. Epic.

| Danutza27 a răspuns (pentru Cristianne):

Pai tu ai vrea ex din dragoste si sex sau din filmele indiene, poate din desene animate sa nu ostenesti creierul apoi cind o sa vrei sa te angajezi si te pune sa semnezi pui degetul vezi sa ai o calimara si musai o pipeta sa te tina 5 ani sa semnezi.

| V3ra a răspuns (pentru Danutza27):

"Pai tu ai vrea ex din dragoste si sex sau din filmele indiene, poate din desene animate sa nu ostenesti creierul apoi cind o sa vrei sa te angajezi si te pune sa semnezi pui degetul vezi sa ai o calimara si musai o pipeta sa te tina 5 ani sa semnezi "

laughing sunt de acord cu tine danutza, cel mai bun raspuns

| Cristianne a răspuns (pentru Danutza27):

Nu găsesc legătura dintre răspunsul meu și al tău.răspunsul meu era despre faptul că nu sunt de acord cu religia obligatorie în școli, pe când tu îmi vorbești despre dragoste și sex.straight face
E părerea mea, taci și înghite dacă nu îți convine.

| Danutza27 a răspuns (pentru V3ra):

Pai am citit la Conversatii si acum inca mai fac semnul Sf Cruci ce am scris e adevarat doar o fata cerea sfaturi ce carti sa cumpere si a fost o placere sa ii explic.Pai mai sus unul vrea doar examen din desen ce ii trebuie lui romana ca este Roman deja.Sa nu faci ca ei peste niste ani or sa vina la tine cu sarut mina sa le comp foaia de angajare ca ei nu stiu sa scrie.Pai era unu care cerea ajutor sa scrie o compunere de 5-10 rinduri si nu stia.

| Danutza27 a răspuns (pentru Cristianne):

A sunat cineva la usa se mai intimpla si incidente scuze te rog.

| Cristianne a răspuns (pentru Danutza27):

Da da, te scuz, dar nu prea am înțeles partea cu "a sunat cineva la ușă.".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate a spus-o intr-un mod ironic.nu cred ca un profesor ar da 3 ca asa are chef.

| Minks explică (pentru anonim_4396):

In orice mod ar fi spus-o, nu asta e adevarul? Si te rog, scuteste-ma de partea cu "facatoare de minuni si frumos mirositoare.cu har si cu alte prostii"

| HeliosMetal a răspuns:

Religia e odata pe saptamana, si macar ora aia sa fim atenti.E optionala pentru cei de alta religie, dar crestinii nu ar trebui sa nu vina la ora ca nu au chef si macar sa aiba putin simt fata aceasta materie.Nu neaparat de profesor, poate o fi gresit si el, dar la religie ar fi mai bine sa incercam sa ne abtinem de la comentarii inutile.

| Cezar2189 a răspuns:

Asa mi se pare si mie, religia, muzica sau desenul ar trebui sa fie optionaleoh go on ca unii nu vrem sa ne facem nici Da Vinci, nici preoti, Nici compozitorioh go on

| Danutza27 a răspuns (pentru Cezar2189):

Stai ma si tu la rind ca este ala cu naruto care stie toate episoadele ala din naruto al lui vrea ca daca baga desenul toti o sa deveniti daltonisti.Nu este mai bine sa ungeti scoala cu untura sa o manince ciinii Stai ca si tu bati cimpii uni nu vor matematica ca nu se fac matematicieni altii nu vor romana ca nu se fac ei Romani ca sunt din nastere