| CRIS1980 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata o minune

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,prin credinta am vazut multe minuni in viata mea.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Nu.

Echipa TPU.ro si ceilalti utilizatori iti multumesc!

| William a răspuns:

Da. Dintr-un mare pacatos am devenit un pacatos mai mic. Asta doar prin rugaciune. Si cred ca daca o sa continui sa ma rog la Dumnezeu o sa pacatuiesc si mai putin. Si cate altele mi s-au intamplat dar nu imi aduc aminte.

| shadovv a răspuns:

Da mi s-a intamplat...

| morningstar a răspuns:

Da, mi s-a intamplat si nu numai una. As putea scrie o carte cu minunile pe care le-am vazut petrecandu-se in viata mea si a celor din familia mea. Dar cea mai mare minune este ca sunt mantuita si ca intr-o zi am sa ajung in Cer! Nu e minunat asta?

| anonim4565 a răspuns (pentru morningstar):

Ba da ai dreptate...ce minune mai mare decat ca un Fiu de Dz a venit sa moara pe o cruce, a venit sa sufere din slava cerului din acel loc minunat sa vina intr-o iesle...cand pentru El chiar si cele mai frumoase si scumpe palate nu sunt indeajuns ca sa se nasca in ele dar a ales o iesle.
nu e nimic mai frumos

| anonim4565 a răspuns:

DA.Cand am fost bebelus o asistenta grabita mi-a dat o injectie si din greseala mi-a spart o vena
eram tot vanat
medicii spuneau ca n-am sanse sa traiesc dar cei de la biserica mea s-au rugat pentru mine si sunt vindecat. astazi mai am doar o cicatrice

| Roses a răspuns:

Da! Cea mai mare minune este ca Domnul Isus mi-a aratat cat de pacatoasa sunt si ca El m-a salvat prin jertfa Lui de pe cruce si intr-o zi pot fi cu El! Nu este minunat?! :-X

| saharazanss a răspuns (pentru Roses):

Asta anseamna ca esti anvarsta de cel putin 2000 de ani daca domnul isus ti-a aratat cat de pacatoasa esti si cum ti-a aratat tea prins cu amantul?

| Roses a răspuns (pentru saharazanss):

Citeste Biblia si ce amant?! Sunt minora! In Biblie vei vedea cat de pacatos este omul si cum poate gasi el salvare de Iad.

| Polaris a răspuns (pentru Roses):

Nu.

| Archdaemon a răspuns:

Voi faceti parte din categoria "nebunii lui Iisus"?

| LionelAndres a răspuns:

Da da da s-a intamplat da

| krysstal a răspuns:

Daaaaaaaaa...peste noapte mi-au disparut gainile din poiata... oare o fi minune? sau altceva?

| OnlyTheScript a răspuns:

Da...
Eram in pelerinaj cu parintele si 'coana preoteasa, impreuna cu verisoara mea si cu ceilalti copii care faceau parte din corul bisericii. Am ramas fara bani, iar verisoara mea m-a impumutat cu niste banuti, insa prin asta a riscat sa ramana ea fara bani. De aceea, eram nevoita sa ii inapoiez banii impumutati si nu aveam idee cum. Am intrat intr-o manastire si am asistat pentru putin timp la slujba. Stateam exact in fata icoanei Maicii Domnului, priveam catre aceasta si ma gandeam la modul prin care as putea sa inapoiez banii imprumutati. Si cum stateam eu asa, ceva sau cineva "m-a impins" sa ma uit in poseta. Cand m-am uitat in aceasta, in ea am gasit exact atatia bani cati imi trebuiau... Nu stiu cum s-a intamplat minunea aceasta dar pot sa zic ca intr-adevar mi s-a intamplat una! Frumos, nu? happy