| oanabadoimmm a întrebat:

A slabit cine cu dieta cu miere si scortisoara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| oanabadoimmm explică:

Eu fac foarte mult sport practic atletism de performanta de 4 ani..si alerg foarte mult pe zi...am doua antrenamente unul dimineata si altul seara!

| ValiMihailescu a răspuns:

Dietele astea mai mult iti strica organismul, iti sugerez sa iti faci abonament la o sala si sa incepi sa alergi. Te pup

| abbydrew a răspuns:

Iti spun eu, este o dieta fara rost care iti strica stomacul! Eu am incercat aceasta dieta si am reusit sa slabesc 10 kg intr-o saptamana dar eu fac si kangoo jumps! Deci este data de la nutritionist: dimineata 2 felii de branza dietetica sau 2 felii de paine prajita cu dulceata dietetica (dulceata fara zahar) sau 4 felii de sunca de curcan fara paine, dupa 2-3 ore poti manca un fruct, doua, dar sa nu exagerezi, dupa 2-3 ore iei pranzul : 250 g legume, 200 g carne de pui sau curcan fiarta sau pe gratar sau 250g legume cu 200 g peste, dupa2-3 ore fructe si dupa 2-3 ore cina, ori o salata ori la fel ca pranzul. Nu ai voie cartofi, morcovi, struguri, banane! Ai voie 3 lingurite de ulei de masline dar sa le pui la salate! Nu ai voie prajit! Daca ti se face pofta, poti manca un patratel de ciocolata neagra!