| AndrewP a întrebat:

Acum 2 zile m-am lovit in zona tesriculelor. De ieri a inceput sa-mi apara durerea in zona testiculelor si partea inferioara a abdomenului. Astazi am observat ca testiculul drept mi s-a marit. Cum ar trebui sa procedez? Este ceva foarte grav si ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nouatigaraelectronica a răspuns:

Se poate folosii gheata si masaj cu Voltaren o zi sau doua dupa care este necesar o vizita la doctor.

| Mario76 a răspuns:

Cel mai indicat este sa dai fuguta la medic. Un control nu strica. Poate e ceva simplu, si iti da ceva antiinflamator, ori poate e nevoie si de vreo ecografie sau alte analize. Nu sta asa. Fiecare zi conteaza!