| Adeniy a întrebat:

Acum 3 zile am picat cu rolele pe partea stângă a corpului. Din cauza asta am umărul dislocat. Dar, am dat cu partea stângă a capului cand am cazut si am un cucui si tâmpla o simt umflată cand o pipăi. Nu se vede umflată dar asa o simt. Si ma doare cand mananc, partea stângă a capului. Doar cand mananc Ma doare,in rest sunt ok. Am facut un film la cap, nu stiu cum se numește corect, si nu a iesit nimic in neregulă. Dar sunt ingrijorarata. Poate sa fie doar din cauza loviturii, nimic grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Cu siguranta ca ceea ce descrii e din cauza cazaturii suferite. Pentru linistea ta mergi sa te examineze medicul de familie. "Filmul" acela ar fi indicat sa fie un CT, nu o radiografie.
http://www.i-medic.ro/analize/tomografia-computerizata-ct

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat