| Nairda777 a întrebat:

Ma doare tare maseaua, adica nervul meselei.Simt o durere insuportabila in tampla stanga, uneori si aproape de crestetul capului (cu cativa cm spre partea stanga).
Care este cauza? Si cum pot sa ma vindec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Ai gresit intrebarea la care ai dat copy-paste laughing

| Nairda777 explică:

Pe mine,unul, nu ma doare cand mananc, ba din contra, ma mai linisteste la alimentele reci. Durerea la mine apare pe neasteptate dar mai ales seara, tot timpul seara.Niciodata nu m-a durut ziua.Asta nu-mi pot explica

| DeniseMarie a răspuns (pentru Nairda777):

De ce nu te duci la stomatolog?

| PeFuga a răspuns (pentru Nairda777):

Daca te doare seara, sau daca simti palpitaţii ăn yona aceea, e semn clar de infecţie. E musai să mergi la dentist cu o radiografie pe zona care te supără. Infecţia nu va trece decât după ce se face tratament de canal )se scoate nervul şi se astupă canalele cu o pastă). Nu există tratamente homeopate sau nimic altceva prin care să tratezi acasă. Şi chiar dacă durerea încetează, asta nu înseamnă că ai scăpat, ci din contră! Dacă durerea dispare, atunci ănseamnă că nervul a murit şi va începe să necrozeze, fiind sursă de infecţie şi mai mare... Mergi repejor la medic!

| Nairda777 explică:

Ai gresit intrebarea

| DeniseMarie a răspuns:

Pe TPU sigur nu poti sa te vindeci! Trebuie sa mergi la un cabinet stomatologic, doar acolo te vei vindeca! Curaj, nu se omoara oameni acolo!

| matias03 a răspuns (pentru DeniseMarie):

Poate e o infectie