| c0pil1n a întrebat:

Acum o luna eu impreuna cu partenera mea am avut o candidoza.Am facut analize la 2 clinici diferite eu la una ea la alta si am primit reteta urmatoare:
2 capsule de flucovim, una in ziua respectiva si una dupa 5 zile plus o crema lomexim cu, care sa ma fac dimineata si seara.
M-am dat cu crema am baut medicamentu si in 3 zile au disparut bubitele, mancarimea si iritatia.
Dupa 7 zile de dat cu crema a 8 a zi nu am fost acas si am uitat de crema. Apoi m-am facut din nou urmatoarea zi si a inceput sa se inroseasca preputul, am o pata micuta sub penis pe preput de marimea unei buburuze si e rosie tare+ niste bubite in partea stanga cam 4-5 foarte micute.
Am inceput sa ma fac cu crema dar a inceput sa ma piste imediat dupa ce ma dau si sa ma manance.
Am fost azi la farmacie si mi am luat o alta crema (canesten)
Sa fac o pauza scurta si sa incep sa ma mai fac cu crema avand in vedere ca dermatologul mi-a prescris aceasta crema.
Eu am luat lomexim iar ei ii s-a cerut sa mi dea canesten.
Nu am avut probleme la analize sau alte boli decat aceasta candidoza.
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

In primul rand Canestenul trateaza Psoriazis-ul!
Eu personal mi-am facut nevoile la un restaurant (traba mare) si am facut candidoza(o forma de candidoza care a dus catre o infectie urinara) Am luat o singura pastila de Arcoxia(una singura, si nu se fumeaza 24 de ore) si mi-a trecut! fara creme fara alte inventii de corporatisti.
Eu nu spun sa te iei dupa mine, dar intereseaza-te mai bine.
Succes si multa sanatate la amandoi!