| constantin69 a întrebat:

Buna seara, partenera mea, in urma unor analize a fost diagnosticata cu candida, eu nu am prezentat niciun simptom dar pentru a evita posibilitatea infectarii, la recomandarea farmacistei am luat in urma cu 2 seri, Flucovim 150 de mg doza unica, si mi am administrat de dimineata si seara Canesten, dupa ce am luat acea doza de Flucovim, am inceput sa am scurgeri la inceput erau transparente, nemirositoare, iar din aceasta dimineata am inceput sa am scurgeri de o culoare galbuie-verzuie destul de dese cam la o ora trebuie sa ma igenizez. Sa continui sa aplic doar Canesten sau mai trebuie sa iau ceva? nu am am avut contacte sexuale de la inceperea tratamentului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie care te va trimite la specialist! Luni la prima ora.

| Adry05 a răspuns:

Păi la tine nu se manifestă că voi sunteți doar purtători de candida, la fete se manifestă. Du-te la doctoru de familie să-ți dea trimitere la specialist