| RAY a întrebat:

Acuma un an am fost diagnosticat cu o chestie la inima anevrism de sept internal mi s-a spus ca nu e grav e brd minor,problema e cand fac efort ma doare in piept,ieri ma durea puternic bratul drept fara sens,durerea nu era de la muschii parca din os,mai e cineva care are asa ceva? sau cu boala de inima, faza e ca si m-am ingrasat la un 1, 60 am 66 de kg, as face sport dar ma doare in piept mi frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dreamgirl94 a răspuns:

Bolile de inima trebuie tratate cu multa grija. Evita efortul, mananca sanatos si mergi la medic sa i spui ce ai patit.Niciodata cand ai o problema cu inima nu te doare inima, te doare in piept si iradiaza spre brate.Pe unii ii doare barbia cand au atac, deci durerea iradiaza.Du-te la medic sa ti faca un ekg si o ecografie sa vezi ca totul e ok si poate trebuie sa eviti efortul.Sanatate

| GabrielXD354 a răspuns:

Cand ai fost la medic si ti s-a pus diagnosticul nu ti s-a zis ca nu trebuie sa faci efort? Cand ti s-a pus diagnosticul? Ar trebui sa faci un control, dar incearca la alt medic.