| thefortgod a întrebat:

Ajuta masajul scalpului la cresterea Mai rapida a parului sau are vreun efect benefic pentru par?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Din păcate nu.
Creșterea parului este stabilita genetic asa ca te vei masa degeaba, eventual vei elimina durerea de caphee hee
Mie îmi creste prea repede la fel și unghiile și e tare enervant.

| AnthonyWhite a răspuns:

Exista cataplasma pentru cresterea parului
si atunci cand se foloseste nu se freaca scalpul deloc!

| FreedomAli a răspuns:

Pasarea scalpului cu ulei de ricin din cate stiu eu.

| IchigoKurosaki a răspuns:

Beneficiul, singurul, al masajului scalpului este ca te relaxeaza.