| Morisys a întrebat:

Este adevarat ca masarea scalpului stimuleaza cresterea mai rapida a parului?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna, da, deoarece stimuleaza circulatia sangelui, dar nu o sa creasca mai mult de 1 mm pe zi( cat este normal sa creasca).
Dar daca vrei sa iti masezi scalpul, sa o faci in timp te ce speli pe cap, ca altfel stimuzeli secretia de sebum si o sa iti ingrase parul.

5 răspunsuri:
| iulyluvy a răspuns:

Nu, dar un scalp hidratat o face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Masarea scalpului stimuleaza circulatia sangelui la cap.

| ionutg7 a răspuns:

Mituri

| NimeniNuExist a răspuns:

Doar daca te tunzi mai des iti poate creste parul mai rapid si da. Masarea scalpului ajuta la circulația sângelui

| SaraFunnyNFJ a răspuns:

Da este adrvărat