| luri a întrebat:

Ajutati-ma! deci eu mananc in fiecare zi cate 1200 de kcal si alerg cate o ora (in fiecare zi). Intrebarea e o sa slabesc asa? am citit undeva ca daca alergi o ora arzi doar 700 de kcal, deci in cazul asta ar insemna ca nu le ard nici pe alea mancate si nu o sa slabesc? ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa slabesti, trebuie sa-ti acoperi macar necesarul bazal din ceae ce mananci, adica in jur de 600-800 de kcalorii. daca nu o faci, intri pe metabolism de inaintie, consumi la minim (adica la ora de alergat vreo 300 de kcal) si te ingrasi. Nutritionistul care ti-a recomandat un program atat de periculos cum este aceastea dieta, nu ti-a explicat chiar nimic?

| KodrutZ a răspuns:

Si tu crezi ca in restul zilei consumi 0 calorii? 1200 e FOARTE PUTIN, vezi ca o sa ai probleme la un moment dat din cauza asta. Mai putine grasimi si zahar, dar mai multe calorii!

| RetardedRacoons a răspuns:

Atata timp cat ramai cu sufletul gras nu vei slabi niciodata :(
http://retardedracoons.com

| Flaviu_Lapusan_1997 a răspuns:

Depinde si cat de repede alergi sau daca alergi la vale sau la deal deci probabil ca o sa slabesti, dar desigur este probabil sa nu...
ca sa fii sigura poti sa mai adaugi pe langa alergare si ceva flotari si abdomene si genoflexiuni happy astea merg cel mai bine la minewinking