| luri a întrebat:

Ajutati-ma! deci eu mananc in fiecare zi cate 1200 de kcal si alerg cate o ora (in fiecare zi). Intrebarea e o sa slabesc asa? am citit undeva ca daca alergi o ora arzi doar 700 de kcal, deci in cazul asta ar insemna ca nu le ard nici pe alea mancate si nu o sa slabesc?

1 răspuns:
| Lothar a răspuns:

Sincer,nu.
Fii antena.
Mananci putin si des, nu 3 mese nu 2 mese nu 1 masa.
O data la 3 ore e bine in cazul tau.
Alergi de 3 ori pe saptamana, decat sa alergi o ora (alergare lenta) mai bine faci HIIT (30 secunde alergi cat poti de repede apoi 30 secunde mergi si tot asa pana obosesti - daca nu poti 30 secunde atunci incerci cu 15 si 15 sau cat vrei tu numai sa faci in stilul asta)
HIIT face corpul sa se dea peste cap, adica al tau corp habar n-are de ce faci chestia asta asa ca arde calorii si cand stai degeaba dupa.
So..HIIT (cauta pe net ce inseamna), dieta (fara paine fara zahar fara prajituri fara sucuri etc.), ridici greutati, dormi minimum 8 ore pe zi, nu te infometezi, nu te supraantrenezi.