| anonim_4396 a întrebat:

Am 1,74 inaltime si 65 kilograme.Sunt bine? P.S.:Am 12 ani si 5 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xXxDragosHHHxXx a răspuns:

Esti perfect. La varsta ta si 1.74 si 70kg nu ar fi mult. Daca mai creste e perfect happy Un baiat daca are inaltimea de ex de 1.70 trebuie sa aiba max 70kg iar o fata de 1.70 cu 10kg mai putin adica 60. Sper ca te-am ajutat. Funda?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Da este bine. Dar acum depinde si de cum te simti tu.
Sanatate!

| pwp a răspuns:

Da,e perfect happy

| andreeadragutza22 a răspuns:

BUNA! sincer cum ai u inaltimea e totul ok! doar ca sincer pentru 12 ani ar trebui sa mai Slabesti Putsin sad Skz! Funda?;; 0 macar 50 kg sa ai

Răspuns utilizator avertizat
| Adryana98 a răspuns:

Esti cam inalt si cam plinut! Eu am 1.73 inaltime si 50 kg si sunt fata si am 14 ani!

| Razor4free a răspuns:

Eu as zice ca esti un pic cam inalt, dar in rest totul ar parea bine.

| tay2012 a răspuns:

Wow 1, 74 la 12 ani. Eu zic ca e bine.
Cunosc o persoana care are 25 ani, inaltime 1, 75 si in jur de 73kg, dar are masa musculara dezvoltata.

Eu zic ca stai bine!
big grin

| Anonim1mg a răspuns:

Nu stiu, cum te simti tu?
De obicei, pana la pe la vreo 20-30 de ani masa ta=h(inaltimea)-10. Dar tu stii mai bine dupa cum te simti.