| SOriilica a întrebat:

Am 13 ani, dimineata cand ma trezesc am un gust foarte, foarte urat in gura, de abia pot sa vorbesc. Pe dinti ma spal o data la cateva zile.Si cand ma spal pe dinti seara gustul este mai neplacut in gura dimineata si daca mananc ceva dulce se duce.
Cum pot sa scap de el exista ceva pastile la farmacie? funda si vot. repede va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Cam asta tear trebui big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala-te zilnic pe dinti, chiar de 2-3 ori pe zi.

| svartirhimnar a răspuns:

Spală-te în fiecare dimineaţă şi seară pe dinţi, zic eu...

| Ichnat a răspuns:

Du-te la doctor, poate fi ceva din organism...

| Saammyyy a răspuns:

Http://www.evz.ro/......82574.html cred ca te vor ajuta aceste sfaturi )

| Denisa2763 a răspuns:

Spala-te mereu adica dimineata si seara in fiecare zi, si peste zi poti mesteca guma sau frunze de patrunjel

| Hardsky1 a răspuns:

Gustul acela il ai de la saliva statuta din gura, pentru ca tu cum dormi nu inghiti saliva sau poate il ai din stomac depinde, si eu uneori ma trezesc cu un gust deala in gura ca-mi vine sa mananc pasta de dinti dar trece big grin