| xFaith a întrebat:

Ma spal de 2 ori pe zi. dimineata si seara. Dece cand ma spal seara a doua zii cand ma trezesc ma trezesc cu un miros neplacut in gura? care sa fie cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anda_5509 a răspuns:

Pe dinti banuiesc. Din cauza ca ti-au ramas resturi intre dinti.Foloseste si apa de gura si ata dentara. O sa observi diferenta.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Si eu cred ca alimentatia este problema, intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi ce recomandari iti da referitor la alimentatie. Parerea mea este ca tu consumi prea mult prajeli si mancaruri grase. Si seara, in loc de o mancare gatita, consuma niste verdeturi sau fructe.

| fabiola a răspuns:

Mai este posibil sa ai vreo carie dentara ascunsa! Incearca un control stomatologic!

| anonima_4990 a răspuns:

Schimba pasta de dinti

| Elena97M a răspuns:

Nu ajuta spalatul pe dinti treaba asta. Miosul vine din stomac si posibil de la viermiwinking.

| DyaNa1337 a răspuns:

Probleme cu ficatul
schimba alimentatia

| chibreta a răspuns:

Problema este in stomac. Revizuieste-ti alimentatia.