| Georgescu6968 a întrebat:

Am 14 ani si nu mai cresc din iarna trecuta.Mama Are 1.65 si tata are 1.72, si din calcule(am gasit ceva calcule sa vad cam cat ar trb sa cresc eu) spunea ca ar trb sa am 1.75.Am facut sala vreo 2, 3 luni si atunci aveam 1.70 înălțime.Am facut genuflexiuni cu greutate pe coloana cu vreo20-30kg.Si dupa am avut ceva la coloana, era putin deformata. Dupa toate astea, mi s-a stagnat creșterea? Ce doctor ar putea sa-mi spună daca o sa mai cressc sau nu?(daca mi-a stagnat creșterea sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
De obicei medicul de familie iti poate zice sau eventual iti da trimitere catre alt doctor daca este peste cunostintele lui.
Sanatate!

| Violetta69 a răspuns:

Du-te cat mai repede la endocrinologie. Acolo te poate ajuta.