| AtIr a întrebat:

Am 16 ani.In luna octombrie nu mi-a venit menstruatia.NU am avut niciodata relatii sexuale.laughing DE ce nu mi-a venit si de ce din clasa a 7-a am o scurgere ciudata galbuie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Menstruatia ta este inca neregulata, asa ca e normal sa te mai sara cate o luna din cand in cand. La faza cu scurgerea, e ceva absolut normal. Se numesc scurgeri vaginale, si nu ai ce sa le faci. Foloseste acele absorbante speciale facute pentru toata ziua (subtirele, fara aripioare) pentru a evita murdarirea slipului.
Sanatate!

1 răspuns:
| TheAbletoloveyou a răspuns:

E o dereglare menstruala. Stai linistita. Si scurgerea galbuie e normala, sa iti faci griji cand este alba, ca branza si urat mirositoare, cand constati ca este asa, fa-ti un consult la ginecolog. Multa sanatate si ai grija de tine! Te-am pupat!