| Ella_Dani_1969 a întrebat:

Am 45 de ani, 162cm inaltime, cate kg ar trebui sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 61, 4 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Eu stiu ca greutatea se calculeza inaltimea -10 kg
Deci ar trebui sa ai in jur de 52 kg!

| Ella_Dani_1969 explică (pentru Fatamuntilor):

Multumesc frumos!

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

52 kg

| Ella_Dani_1969 explică (pentru bursuc001):

Mulumesc mult, mi a fost de ajutor!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Ella_Dani_1969):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.