| LiyyyyMl a întrebat:

Am adormit cu telefonul sub mine încă rula videoclipuri pe You Tube.
Singurul lucru de care îmi este frica sunt radiațiile m-am trezit cu el lipit de spate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti este frica de radiatii, atunci seara, inainte de culcare il pui la incarcat in bucatarie, nu langa pat, ca tot asa de usor se emit radiatiile catre capul tau.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este o cantitate prea mica de radiatii emisa de telefon pentru cateva ore la spatele tau ca sa iti faci griji
exista cazuri in care oameni care foloseau telefonul foarte multe ore pe zi in vorbire, ar fi facut cancer, dar numarul lor este destul de mic daca ne raportam la cat de multi folosim telefonul zilnic!
una este atunci cand esti in vorbire si il tii la nivelul capului si urechii si alta cand ruleaza el pe fundal melodii prin wi-fi/date mobile sa zicem, nu este la fel!
deci nu iti faci griji doar pentru atat!

| Hyperion7 a răspuns:

Radiațiile emise de telefon sunt in cantitate prea mica pentru a deveni radioactive.
Faptul că te ai trezit cu telefonul lipit de tine e poate pentru că ai transpirat și s-a lipit întâmplător de tine

| VoidEternal a răspuns:

Radiatiile lipicioase sunt cele mai rele...

Te ingrijorezi ca ai stat 8 ore noaptea cu telefonul langa tine dar ca stai ore zilnic, zeci de ore in fiecare saptamana, aia nu mai prezinta nicio problema.

Sau "radiatiile" astea au efect doar noaptea?

Avand in vedere ca suntem tot timpul cu telefonul si cu wifi-ul in freza, chiar si cate 10 ore pe zi sau si mai mult, nu crezi ca jumatate de populatie a planetei ar fi facut cancer pana acum?

Gandim si noi, sau?

| ReddY25 a răspuns:

Aia e, se mai întâmplă

| Lupică27 a răspuns:

Acu esti radioactiv frate trebuie sa stai in izolare