| Medema a întrebat:

Am auzit ca operatia de apendicita te inalta, este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hiroshi a răspuns:

Nu este adevarat. Apendicita este singurul organ din corpul omenesc care nu are niciun rol. Operatia se face atunci cand ea se inflameaza si da dureri big grin.

8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Nu exista nicio legatura intre operatie de apendicita si cresterea in inaltime. http://www.i-medic.ro/boli/apendicita-acuta

| Justmed a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in mituri, operatia de apendicomie nu are nici un fel de legatura cu stimulii de crestere!

| boogdan91 a răspuns:

Prostii.

Răspuns utilizator avertizat
| Anestezia a răspuns:

Nu imi pare rau.dar nu e adevarat nu are absolut nicio legatura cu inaltimea ta ...Si doctorii spun acelasi lucru.

| Diabl0 a răspuns:

Ce treaba ar avea o taietura cu inaltimea? LOL

| ionut6715 a răspuns:

Nu este adevarat;-)

| Katherrine a răspuns:

Si eu m-am operat de apendicita dar nu cred ca este adevarat sa te inalti supa operatie. Oricum te inalti pentru ca te dezvolti