| Xulescu2 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am auzit ca dupa operatia de apendicita pui ceva kilograme pe tine. Este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

De fapt dai jos, pentru ca nu poti sa mananci decat supe si mancaruri usoare.

| ELD a răspuns:

Eu personal nu am avut de a face cu aceasta problema, dar o prietena de`a mea dupa operatie s`a mai ingrasat [nu mult, dar a mai pus ceva kg in plus] si Da este adevarat, ti-am zis nu multe, dar pui.Pa pa! bafta!

| ancutsa410 a răspuns:

Depinde de organism
poti sa si slabesti

| checkmybrain a răspuns:

Nu stiu cum e in general, dar mie asa mi s-a intamplat. Inainte mancam si nu ma ingrasam deloc, eram super slaba, si dupa operatie imediat am inceput sa ma ingras.

| icegirl96 a răspuns:

Nu stiu daca pui. Eu am facut operatia de apendicita si am slabit, acum depinde de fiecare thinkingwinking

| Ally_8613 a răspuns:

Depinde de cat de mult mananci dupa oparatie.eu dupa operatia de apendicita am slabit7kg si jumatate.si imi daoream sa slabesc.big grin:X

| Cristary a răspuns:

Nu, nu e adevarat. Ba din contra, slabesti. Cunosc o fata care a facut operatie, si a slabit, dar in bine, ca era cam plinuta. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare, si eu stiu pecineva care dupa operatie a pus cel putin 10 kg

| andrushk50 a răspuns:

Dupa operatia de apendicita, trebuie sa tii un regim, daca vrei sa te mentii sanatos si sa nu iei prea mult in greutate. Adica sa mananci supe, carne usoara, legume si fructe.

| Username6 a răspuns:

Pai dupa ce te operezi de apendicita in general slabesti deoarece nu ai voie sa mananci orice fel de mancare, dar dupa aceea da, te poti ingrasa, dar nu mult.depinde de fiecare si ce fel de mancare ne place. uite spre exemplu, sa zicem ca tie iti place sa manaci mai mult salata, si mie in general mancaruri grase. daca ne-am opera amandoi de apendicita, tu probabil te-ai mai ingrasa sau ai ramane la greutatea pe care ai aveao dupa operatie, pe cand eu as pune mai multe kilograme, deoarece as manca mai gras. sper ca te-am putut ajutahappy

| MaximAlexia2005 a răspuns:

Depinde,eu am facut operatia la 7 ani dar acum am 11 nu am slabit deoarece mi-a fost atinsa glanda nu stiu ce naiba cauta doctorul acolo iar de la 28 de kg am ajuns la 61 mancand moderat fara dulciuri dar glanda in loc sa respinga grasimea o punea pe mine, sper ca ai avut\vei avea o operatie buna, eu nu am avut deoarece am avut o asistenta care inainte de operatie mi-a schimbat perfuzia, si, a "explodat" in mijlocul operatiei