| Mariuss32 a întrebat:

Am avut 2 coșuri puțin mai jos de buză, le-am spart și acum am un fel de herpes dar nu e la buză, unde au fost coșurile(nu mi s-a mai întâmplat așa ceva până acum), am început să mă dau cu o cremă de gălbenele. Ce aș putea face ca să treacă mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cookie01 a răspuns:

Cumpara dela farmacie un plasture antiherpes. Iti va vindeca mai repede herpesul. Nu trebuia sa lucrezi la el ca daca il spargi ti se vindeca mai greu.

| WL a răspuns:

Ca sa nu le mai spargi, gasesti in farmacie un preparat sub forma de crema. Se numeste Ihtiol, ti le sparge fara dureri si cicatrizeaza. Funda?