| corina977 a întrebat:

Am avut candidoza vaginala si am luat fluconazol, gynozol capsule moi si am folosit si unguentul clotrimazol.Mi-a trecut si dupa o luna a reaparut.Am folosit acelasi tratament. Oare va mai aparea? Daca da, cum pot impiedica asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Dacă nu respecți ce ți-a spus medicul da. Și anume să porți lenjerie intimă de bumbac, să eviți antibioticele, să mănânci iaurt care fce foarte bune florii bacteriene. Și să eviți gelurile de duș, să folosești numai săpun cu PH NEUTRU de la farmacie.
Și tot odată poți folosi Clotrimazol pastile vaginale dacă gynozolul numai își face efect.

1 răspuns:
| Parkmin a răspuns:

Incerca o baie cu ceai de musetel, si saplate cu apa cu bicarbonat de sodiu