| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cat dureaza efectul la Gynozol? Am luat 2 capsule intravaginale de 400 si vad ca tot nu trece efectul. Miercuri si joi seara am luat cele 2 capsule si de atunci tot nu trece acea coloratie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La medic ai fost? E, ăla stie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Să înţeleg că tu ai folosit Gynozol 400 mg capsule vaginale pentru acea infecţie urinară de care aminteai în întrebarea anterioară? :(

Gynozol NU se administrează în cazul unei infecţii urinare, ci în cazul unei vaginite/infecţii genitale - vezi detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/.......12.01.pdf

Ai fost la medic?
NU vă mai trataţi "după ureche"

Toate cele bune şi multă sănătate!

| Nik_Nicola_1983 a răspuns:

Daca nu a trecut e singura chestie sa faci sa faci o vizita medicala le un medic specializa in asa cea

| Nik_Nicola_1983 a răspuns:

Capsulele vaginale moi Gynozol 400 mg sunt bine tolerate dar, ca si in cazul altor antifungice continand imidazoli, rareori pot apare semne de potentiale efecte secundare, in special senzatii de arsura si prurit la nivel vaginal.