| Burduhos_Radu_1960 a întrebat:

Am avut o interventie cardiaca mi sau inplantat 3 stenturi pe aorta (ma incadrez la vreun grad de invalibilitate?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul corect ti-l poate doar comisia de incadrare in grad de invaliditate. Solicita o trimitere la aceasta comisie de la medicul specialist care te-a operat si o sa afli daca te incadrezi sau nu.

| Celcareajuta a răspuns:

Nu! Stentu e o interventie cam de amploarea unei plombe(e ceva relativ simplu, foarte putin invaziv). Oamenii cu stent pot duce un trai normal in conditiile reducerii factorilor de risc. Chiar si oamenii sanatosi pot duce un trai normal in conditiile reducerii factorilor de risc.