| Verdes_Andrei_1990 a întrebat:

Ma pot pensiona pe caz de boala in cazul in care am probleme cardiace si mai exact, am doua stenturi la inima. Astept mai multe detalii, cum ar fi in ce grad ma incadrez, daca se poate, ce trebuie sa fac ca sa obtin pensionarea.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asta doar medicul specialist cardiolog poate s-o spuna. Acesta va face incadrarea intr-un grad de invaliditate si propunerea de pensionare de invaliditate, daca va considera ca ti-ai pierdut cel putin jumatate din capacitatea de munca. Sanatate si numai bine!

| RAY a răspuns:

Daca poti dovedi ca nu poti sa faci efort fizic da poti primi dar in Romania trebuie sa dai spaga ca sasi treaca dosarul