| Styleboss a întrebat:

Am degetele de la maini degerate ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Din cate stiu eu degeraturile se amputeaza. dar degerat = prind o culoare rosie-violacee spre negru. ceea ce nu este cazul tau mai mult ca sigur. daca ai mainile inghetate si le bagi in apa foarte calda risti soc termic. incearca cu apa rece si din ce in ce mai calda pana se dezmortesc. daca sunt degerate adica asa https://www.google.com/......ps?/search
imi pare rau pentru tine.

altfel poti incerca http://www.ziare.com/......le-1151095

| Styleboss explică (pentru JohnnyBi):

Multumesc pentru sfat! si nu, nu am cazul degeraturilor grave, pur si simplu degetele mi s-au dezghetat dar in continuare degetul mic de la mana stanga il am amortit!

| JohnnyBi a răspuns (pentru Styleboss):

O sa cadaaaa laughing. se usuca si pica tongue