| whyntt a întrebat:

Am folosit ulei de ricin masca 30m si m.am spalat si a ramas mirosul(m-am spalat de 6 ori)
Cateva intrebari:
1. Poti sa faci paduchi de la el?
2.De cate ori se foloseste?
3. Dupa cat timp da rezulatate in cresterea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Paduchi poti face daca ii iei de la o persoana care are folosind in comun obiecte pentru par, prosoape, cearsafuri.
2. Se foloseste o data la doua zile, timp de minim 6-8 luni.
3. Primele rezultate incep sa se vada dupa 2-3 luni de folosire corecta

| whyntt explică (pentru Brigaela):

De ce minim 6-8 luni? Am fost tuns prea scurt si imi creste parul foarte greu +ca imi cade si d.asta vreau sa il folosesc

| Brigaela a răspuns (pentru whyntt):

Fiindca atata dureaza pana se regenereaza in intregime radacina firului de par.
Pentru miros, amesteca-l cu ulei esential aromatic (de levantica sau menta sau ce iti place tie)

| whyntt explică (pentru Brigaela):

Multumesc pentru informatie

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu faci paduchi.
De cate ori vrei, de preferat o data pe saptamana, dar sa il tii minim 3 ore in par, daca il folosesti doar 30 minute mai bine nu il mai folosesti, ingredientele naturale au nevoie de timp mai mare de actionare.
Rezultatele se vad dupa minim 1-2 luni, deci ai rabdare.

Pe mine nu m-a deranjat vreodata mirosul, nu mi-a mirosit in niciun fel parul urat de la el, poate estu sensibila sau nu ai folosit un sampon care miroase frumos.

| whyntt explică (pentru Bondarel99):

Sunt baiat...am folosit 3 sampoane diferite...si tot nu iese

| Violleta2022 a răspuns:

Masca cu ulei de ricin se tine pe cap intre 2 si 6 ore, nu 30 de minute, daca vrei sa dea rezultate.
Uleiul se pune doar la radacina firului de par, nu pe par!

In ce privessc intrebarile atle, iata raspusnurile:
1. NU, nu poti sa faci paduchi de la un ulei! Paqduchii ii iei de la cineva care ii are, nu se fac din aer, apa sau ulei!
2, Uleiul de ricin se foloseste ca masca pentru par saptamanal, tinut timp de 2-6 ore, dupa care se spala cu sampon si apa foarte calda, in multe ape, ca sa iasa tot uleiul. Dupa spalare se pune balsam de par si se clateste din nou. In felul asta, nu raman urme de ulei si nici un pic de miros.
3. Rezultatele apar dupa 3-4 luni, de tratament facut saptamanal.