| IonelVio a întrebat:

Am fost la sala, iar pe la jumatea antrenamentului pentru piept ma durea testiculul drept. Nu este umflat, nu stiu care este problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa mergi la medic! Hernia poate sa nu se vada.

| Printesa10TM a răspuns:

Poate te-ai lovit. Daca durerea persista mergi la un control. Sper sa iti treaca.

| Odysea a răspuns:

Poate te-ai lovit fara sa iti dai seama. Daca te doare incontinuu, du-te la un control

| jocker007 a răspuns:

E de la hernie.Si varul meu tot asa avea.Du-te la un control.

| IonelVio explică (pentru jocker007):

Acum nu mai am nici-o problema, in cazul in care o sa mai fie ceva o sa consult medicul.

| Ramirez04 a răspuns:

Incearca sa o iei mai usor si sa nu te fortezi. Dar daca iei proteine sau pastile de nu stiu ce iti recomand sa le lasi ca iti distrug corpul chiar daca te fac facut iti afecteaza inima si intestinele, iti spun pentru ca un prieten de al meu a ajuns la spital dupa ce tot facea sala si baga tot felul de prosti in el.

| IonelVio explică (pentru Ramirez04):

Pai am 16 ani, nu iau pastile proteine etc, si nici nu o sa o fac. Fac sala de 3 luni, in orice caz dupa un somn bun nu mai am nimic spre fericirea mea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru IonelVio):

Proteine = mancare... ORICINE ia proteine ( ca doar nu stai nemancat ).

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ramirez04):

Serios? Suplimentele cu proteine iti afecteaza inima si intestinele?

Esti doar un COPIL MIC care isi da cu parerea, nu?

| Ramirez04 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu stai linistit ca nu sunt un copil mic care isi da cu parerea. Eu ti-am raspuns pentru ca am vrut sa iti explic niste chesti si sa te ajut. Ce crezi tu e problema ta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ramirez04):

Nu e pe ce "cred", e pe ce STIU din 10 ani de experienta.

Proteine = MANCARE ( carne, peste, branza, oua, etc. )

Suplimente cu proteine = mancare concentrata, e ca si cum ai manca mai mult.

CE a luat concret prietenul tau ( nume produs + NUME FIRMA ), sa vedem si noi ce contine... ca multi zic "proteine" unor suplimente care nu contin DELOC proteine.

| DoltaRăzvan a răspuns:

Poate te-ai lovit la el fără să-ţi dai seama.
Poate boxerii au fost prea strâmţi şi te-ai aplecat/ridicat de multe ori încât ai avut presiune pe testicul.

Dacă nu, ai grijă să nu fie un început de hernie. Poţi să-ţi suni medicul de familie şi să-i spui problema ta fără să-i faci o vizită (decât dacă e o fată frumoasă =]).

| IonelVio explică (pentru DoltaRăzvan):

Nu cred ca e hernie, a fost ceva minor aseara ma durea dar dimineata nu aveam nimic.