| Anonim2721 a întrebat:

Am și eu o întrebare și aș dori un răspuns urgent. Dacă "s-a spart" intestinul gros și s-a făcut operație de urgență, și în acest timp s-a sesizat și o tumoare la colon. cât de folositoare mai sunt citostaticele? în ce stadiu, fază este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Tumora a fost cauza ocluziei intestinale cel mai probabil. Prognosticul depinde mult de extindere...nu vorbim aici in nici un caz de stadiu incipient.
Iti inteleg ingrijorarea dar din pacate nici macar un medic specialist fara toate datele si rezultatul histopatologic nu are cum sa iti raspunda la intrebarea asta online.

| Anonim2721 explică (pentru Holy2010):

îți mulțumesc, dacă mai apare ceva. mai revin

| MGica a răspuns:

Nu prea mai sunt folositoare.

| Anonim2721 explică (pentru MGica):

Cam cât mai?

| Anonim2721 explică (pentru MGica):

Cam cât mai are?