| hrdcore a întrebat:

Am inghitit din greseala o moneda de 10 bani se poate intampla ceva sau o voi elimina pe cale naturala? va rog raspundeti cu seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Moneda are un diametru de 2 cm ...pe traiectul aparatului digestiv se afla sfinctere(mușchi inelari care reglează deschiderea sau închiderea unui orificiu) la nivelul carora moneda se poate bloca ...iti recomand sa apelezi cat mai repede la un serv. de urgente medicale

soothe
| soothe a răspuns:

Esti tare dragut! Se elimina... dar va trebui sa faci la olita ca sa fi sigur ca evenimentul se produce. Daca nimic-nimic cateva zile sau ti-e rau, mergi la Dr.

| marrr a răspuns:

Va fi eliminata pe cale naturalahappy
Asta imi aminteste de un film in care un caine inghitise inelul de nunta al unui tip.astepta ala si isi indopa cainelerolling on the floor
Nu rad de tine, rad de film. M-a amuzat tare mult, pacat ca nu mai stiu cum se numeabig grin

| Florin_Mihai_1996_nqE9 a răspuns (pentru marrr):

PARCA Baily...bailey...ceva de genul. L am văzut și eu! Tare filmul?

| CosteaVlad a răspuns:

Stai liniştit că nu o să se întâmple absolut nimic. happy Atâta timp cât nu are părţi ascuţite sau tăioase nu e nicio problemă.

| alecs871 a răspuns:

S-ar putea sa aiba culoarea celei de 5 bani.

| Annitu a răspuns:

Lollaughing

cum ai reuşit?

| madagascar a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor, pentru ca e posibil ca moneda sa rugineasca, poate doctorul iti poate administra ceva ca sa o elimini pe cale naturala. oricum mergi la doctor cat mai repede, daca poti suna-ti doctorul de familie si intreaba-l

| ashley26pink a răspuns:

In primul rand...cum ai reusit sa o inghiti? Impreuna cu mancarea?

| hrdcore explică:

Ms de raspunsuri si daca va intrebati cum am reusit, mancam alune de pamant si moneda era langa una decojita si in loc sa iau aluna am luat moneda si mi-am dat seama dupa ce am inghitit-o si m-am speriat si am zis sa va intreb big grin

| SEAL a răspuns:

Eu am inghitit acu 3 ani un capac de pix

| multimoak a răspuns:

Nu stiu, dar e mult mai bine sa mergi la doctor... E o moneda si cu astfel de lucruri nu te joci! puppy dog eyes

| Carlene a răspuns:

Nu o sa se intample nimic!
O sa o elimini pe cale naturala in cateva zile!

PS- Nu iti recom sa o mai folosesti!

| anca_7959 a răspuns:

Eu am inghitit capacul de la stilou pentru ca il aveam in gura si o prietena mi-a dat cu mana peste. mie nu mi s-a intamplat nimic, deci sunt sigura ca nici tie

| Silviu_7167 a răspuns:

O ve-i elimina. Nu te ingrijora.

| Silviu_7167 a răspuns:

E destul de mica, iar ce stomacul tau nu poate digera, elimina din organism.

@madagascar - Cum sa rugineasca frate moneda?! laughing.

| Iulian03 a răspuns:

Stai linistit, eu cand aveam 3 ani am inghitit o moneda de 50 de bani si nu am patit nimic, am eliminat-o cand am facut treaba mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar tr sa mergi la medic...cred. nu stiu sigur dar nu e cam mare ca sa se elimine singura? acum fara gluma...cum moarti ai inghitit-o?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Stiu cum e! Nu trebuie sa te ingrijorezi. La fel cum toate alimentele intra si ies pe cale naturala, asa se va intampla si cu moneda. In cateva zie, e gata.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma mir ca nu ti-a ramas in gatstraight face

Sincer. te-as sfatui sa te duci la doctor. Poate cine stie iti mai si blocheaza ceva in corp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce s-a intamplat pana la urma? Ai eliminat moneda pe cale naturala sau te-ai dus la doctor? Ca si eu am inghitit un obiect mic de metal si nu stiu ce sa fac. Deocamdata, de vreo 2 zile, nu da nici un semn sa iasa. Mi-e teama sa nu se descompuna si sa ajunga in sange/ oase. E plumb si am citit ca ar avea efecte foarte naspa odata intrat in organism. Help!

| cosmin2221 a răspuns:

Sa mergi la wc si sa faci o treaba

| NastyFeel a răspuns:

Am inghitit si eu un capacel micut de pix se poate intampla ceva va rog spuneti-mi:X