| anonim_4396 a întrebat:

Am mai avut problema cu chestiilea astea.am depasit starea de irealitate pe care o aveam acum ma macina alta chestie. mi-e frica ca innebunesc si ca o sa imi pierd controlul. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AmandytaErhan a răspuns:

Draga geanya iti dau acelasi sfat pe care il dau prietenilor mei la probleme de genul: incep sa gandesc cat mai negativ, cred ca innebunesc, ma simt de parca as fi murit dar vad ce e in jur. poate tui se pare ciudat sfatul meu si nu cred ca intelegi cat de mult te poate ajuta, eu cred ca ai nevoie de hrana pentru creer poti alege arta, sport, istorie etc. ar trebui sa mai treci pe la teatru, concerte porti participa la olimpiate! te va ajuta foarte mult pentru ca vei incepe o viata noua si atunci problema ta de,, nebunie" va iesi din cap asa cum tu singura ti-o creezi! cred ca esti o fata foarte creativa si interesanta daca ai trait in inrealitate si acum crezi ca inebunesti...si nu te cred creativa pntru ca iti creezi singura simtome nenormale de viata dar prntru ca dese ori asa impresii au oamenii de arta, poetii...

4 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Nu iti fie frica nebunia vine cand te astepti mai putin, din poza ta rezulta ca are cine te consola.

| Adelina_7468 a răspuns:

Eu nu inteleg. Ce problema ai de fapt? De ce ti-e frica sa nu innebunesti? Crede-ma ca si daca ai vrea sa innebunesti asa usor nu ti-ar iesi. Stai linistita, invata sa-ti controlezi starile nervoase

| DarQueen a răspuns:

Buna, ma aflu si eu intr-o stare, asemanatoare. Imi poti da mai multe detalii? Poate ne sfatuim si noi happy

| eu_4046 a răspuns:

Sriu asa simt, am avut cazul cind credeam ca m-am smintit! Trebuie sa iti ocupi capul cu ceva, sa te ocupi, mai bine cu ceva ce iti place mai mult... cred ca gasesti tu...
si apropo, am inteles ceva, daca te gindesti la asta inseamna ca inca nu ai innebunit, nebunul niciodata nu va zice ca e nebun)