| Nastya21 a întrebat:

Am o problema si mi-e frica, in ianuarie parintii mei au avut o cearta iar eu mam stresat, plingeam si am observat ca imi amurt mainile si picioarele, astazi m-am certat cu prietenul si tot plingind au inceput sa-mi amurta miinile si aveam impresia ca-mi pierd controlul. spuneti-mi va rog ce poate sa fie? a

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu stiu ce-i aia ''amurt'' deci habar n-am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atac de panica, asa se numeste aceasta ...problema. E din cauza stresului,nervilor incordati,etc. In acest caz inima incepe sa pompeze mai tare si de aceea senzatia de amorteala a mainii, degetelor, etc. Trebuie sa mergi la un psiholog sau de ce nu chiar la psihiatru, pentru ca aceasta boala e la creier. Nu e nimic rusinos, 65 % ne confruntam cu probleme din astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atacul de panica il faci cand te sperii rau iar frica se numeste anxietate.

| Nastya21 explică (pentru anonim_4396):

Dupa ce am patit prima data asa ceva, am mers la medicul de familie si el mi-a zis ca e din cauza ca nu cag gimnastica, sport(prin februarie am fost), acum am ceva timp de cind alerg in fiecare dimineata, si fac exercitii fizice, dar mi s-a intamplat a doua oara. am 17 ani.

| Nastya21 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc

| TOOL a răspuns:

Cred ca se numeste atac de panica am avut si eu acum cateva lunii, cand era sa -mi pierd tatal.