| GulDan a întrebat:

Am mereu burta mai umflata in partea de jos.

Care ar fi cauza? pentru. ca ma mira faptul ca eu sunt sportiv(fac atletism)

e ceva din interior oare? ps:ma mai si constip!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MgdDroopy a răspuns:

Nu e grav. Poti merge, te poti misca, faci sport. Clar nu e grav!
Poate fi si altceva (nu stiu, nu pun diagnostic). Vorbeam strict de constipatie.
mai ales ca tu esti sportiv si de obicei chestia asta apare la persoanele care nu fac miscare, cu atat mai mult trebuie sa consulti un medic.
Inseamna ca trebuie sa schimbi ceva in alimentatie.
Nu vreau sa te ingrijorezi. Dar trateaza "subiectul" cu seriozitate.
oricine are nevoie de un control medical general asa ca e timpul sa ai grija de tine happy Si intern happy

3 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

Constipația este o problema destul de grava, din păcate tratata ca ne fiind o o problema sau chiar ignorata si poate duce la alte boli mai grave.
Consulta medicul de familie neapărat. Nu te trata singur! Nu este de glumit!

| GulDan explică (pentru MgdDroopy):

Ok am inteles! dar de mult timp o am asa oare e grav ca am ignorat?

| MgdDroopy a răspuns (pentru GulDan):

Nu e grav. Poti merge, te poti misca, faci sport. Clar nu e grav!
Poate fi si altceva (nu stiu, nu pun diagnostic). Vorbeam strict de constipatie.
mai ales ca tu esti sportiv si de obicei chestia asta apare la persoanele care nu fac miscare, cu atat mai mult trebuie sa consulti un medic.
Inseamna ca trebuie sa schimbi ceva in alimentatie.
Nu vreau sa te ingrijorezi. Dar trateaza "subiectul" cu seriozitate.
oricine are nevoie de un control medical general asa ca e timpul sa ai grija de tine happy Si intern happy

| Maxum_Ismail_1996 a răspuns:

Mananca macedonia dupa 3 pahare de bere o tableta de cioccolata bei o limonata 2 pahare de lapte si gata