| SoniaFlorina a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Ieri seara am dat cu mana pe la ochi si din greseala am apasat cam tare in colt. A inceput sa ma doara, insa nu tare si in cateva ore m-a lasat. Acum m-am trezit cu el putin umflat... Ce poate fi? Se va umfla si mai tare? worried

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

O sa -ti treaca. Pune comprese cu apa rece.

| DoctorulLove a răspuns:

Poate fi o simpla infectie, poate ai fost murdara pe mana si s-a infectat, insa cel mai bine este sa mergi la medic sa te consulte, nu sa te iei dupa parerile noastre.

| KungFuBoy a răspuns:

Buna,probabil cand ai dat cu mana la ochi erai putin murdara(dar oricum sunt microbi.bacterii.etc)si cel mai bine ar fi sa te duci la un oftalmolog(si stai linistita ca nu esti singura care a patit asa ceva).PAhappy

| MetalLover a răspuns:

Nu e nimic. Pur si simplu te-ai lovit un pic. O fac des si nu sunt chioara. laughing