| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor,ieri maseaua a inceput sa ma doara...iar astazi cand m-am trezit mi s-a umflat foarte mult, va rog sa-mi spuneti remedii naturale!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Mergi la medic pentru ca trebuie sa iei antibiotic inainte de toate! Musetelul, galbenelele, salvia si propolisul sunt cateva din remediile naturale care te vor ajuta!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa remediile naturale, du te la dentist, daca ai o infectie trebuie tratata corect ca sa nu ai alte complicatii.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU sunt remedii naturiste care să te ajute efectiv...

TREBUIE să mergi la stomatolog pentru ca să-ţi facă un drenaj şi să-ţi prescrie antibiotic pentru infecţia respectivă!

Toate cele bune.

| zurick a răspuns:

Salut! Mai bine te duci la dentist el o sa stie mai bine ce e de facut.Pa,pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Sa mergi la dentist.
Poti pune putin propolis acolo pe masea.
Te pup!

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Galgara cu ceai de musetel.

| Birlik65 a răspuns:

Daca este deja umflata, dentistul nu te lucreaza pana nu se dezumfla, ia amoxicilina si metronidazol la 8 ore pana trece apoi la dentist...succes!

| Ravenborn a răspuns:

O să explodezi!

| ciotori a răspuns:

Incearca cu propolisul s-ar putea sa te ajute.

| psica a răspuns:

Putin propolis pus la masea s-ar putea sa te ajute.

| amorezul17 a răspuns:

Mergi la dentist nu te doare.
NU lasa sa se infecteze sau sa te doara m ai tare.Eu am avut 3 masele cu puroi pe care nu le-am tratat si acum nu le mai am din cauza asta.

Du-te la dentist pana nu e prea tarziu.