| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare: De ce am ambele mâinile foarte crapate peste tot, cel mai rãu pe degete dar și mai jos și pe palmă? Mă mănâncă și foarte rău, am niște bubite "sub piele" și când mă scarpin mi se întorsese zona și mă mănâncă și mai tare, am asta de multe zile și în FIecaRE zi îmu dau cu creme pentru mâini, le schimb, dar nu au niciun efect parcă acum le am și mai roșii și crapate. O fi de la pisica? Am o pisica pe care mereu o ating și sta în curte, nu e vaccinată, are peste 3 luni și jumate, odată iar găsit o căpușă la ureche și i-am scos-o. Poate fi de la pisică, sau stiti voi de la ce e și cu ce aș putea să-mi dau(daca aveti și voi)? Orice răspuns mă ajuta, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

În primul și în primul rând, dintre absolut toate rândurile existente, unde ai menționat că ai fost la doctor?

| NLS a răspuns:

Acele bubițe sub piele nu suna deloc bine!
Posibil sa fie chiar căpușe, caz în care... FUGI URGENT LA URGENTE!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mai hidrateaza-te si tu!

| Demidol a răspuns:

As fi vrut sa te intreb daca tii cura de slabire. Asta duce la craparea mainilor (lipsa unor vitamine). Dar "bubitele" de sub piele indica ceva grav. Maine dimineata mergi la medicul tau sa te trimita unde trebuie. Nu mai folosi creme care mai rau fac.