| izzy4rock a întrebat:

Am o întrebare pentru cei care folosesc Emocalm de la Dacia Plant: De câte ori îl luați pe zi și în ce perioadă a zilei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Iti recomand sa iei o pastila seara, pentru a te linisti si pregati pentru o noapte lunga si odihnitoare de somn.
Este un somnifer natural cu efecte destul de puternice pentru cineva ce nu se prea streseaza de fel. Sanatate! Daca doriti sa discutati, eu va ajut cu mare drag. sunt psiholog. imi puteti scrie in privat! Noapte buna!

| CuriousStuff a răspuns:

Il iei de cate ori scrie pe prospect si in atunci cand scrie pe prospect.

| doctorandus a răspuns (pentru CuriousStuff):

Vezi, Donsavas a scris in mod repetat ca e psiholog. Si a confirmat repetat ca nu are licenta in psihologie. Deci nu e psiholog. Omul asta minte cum bea apa.

| CuriousStuff a răspuns (pentru doctorandus):

Nu am verificat si nu o sa verific studiile nimanui. Problema nu e ca unii dau sfaturi chiar daca nu au pregatire, problema e ca par atat de credibili incat oamenii chiar le iau sfaturile de bune.

| doctorandus a răspuns (pentru CuriousStuff):

Pai nici eu nu i-am cerut sa-mi arate diploma, singur a recunoscut ca a vrut sa dea eventual la psihologie (deci n-a dat la psihologie), a afirmat ca mai are lipsa de niste credite pana sa ia licenta in psihologie si ca n-a dat examenul de licenta, a afirmat ca urmeaza "cursuri private" de psihologie (deci nu o facultate), de la cursuri (la plural) a ajuns la un curs (acreditat, zice el) de psihologie si consiliere (curs la singular), a rebotezat de doua ori Colegiul Psihologilor din Romania, a doua oara dupa ce ii scrisesem eu corect cum se numeste si ii atrasesem atentia ca nu se numeste CNP, a zis ca are autorizatie de psiholog de la CPR, ceea ce CPR-ul nu poate oferi fara licenta in psihologie sau psihosociologie.