| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Ştiţi vreun medicament pentru calmarea psihicului, reducerea tensiunilor psihice, în caz de stres, emoţii, tristeţe, etc.
Vreau ceva care să inducă stare de armonie psiho-emoţională, relaxare şi bună dispoziţie, menţinerea unei stări de bine.

Vreau să fie ceva naturist, nu din acelea care te adoarme sau te moleşeşte.

Am luat până acum Happy Vibe de la Herbagetica şi Emocalm de la Dacia Plant dar aş vrea să ştiu dacă există ceva mai bun, mai eficient.
Dau fundiţă celui mai bun!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Am auzit ca extraveral e foarte bun pentru calmare, si pentru emotii, mie mi l-a recomandat cineva care l-a incercat si a scapat de emotii.

| CuriousStuff a răspuns:

Ceai de musetel si/sau tei.
Medicamentele (adevarate) se iau doar la recomandarea medicului psihiatru. Nu lua de capul tau.

| Sissy24032 a răspuns:

Eu as spune sa lasi la balta pastilele alea..sunt numai chimicale. Cel putin pe mine nu ma ajuta deloc.
Atunci cand sunt foarte stresata( ceea ce se intampla foarte des) folosesc ceai de cătina sau de fructe de padure, in care adaug niste miere. ma ajuta mult

| andyydna a răspuns:

Pasiflora ajuta, daca ai auzit, este de la herbagetica