| Alexyka a întrebat:

Am o prietena care are 13 ani si a fumat cam 8-9 tigari in total... Ii este frica sa nu afle parintii ei ptca urmeaza sa faca analize.Stiti cumva daca cele 9 tigari apar in fisa cu analize? Dar la 4 tigari se vede ceva in fisa? Are nevoie de un raspuns urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlleXxza a răspuns:

Nu apare^^ stai linistita daca a trecut macar 2 zile dupa ce leai fumat^^ Lam intrebat pe tata care fumeaza de 20 de ani si mi-a zis ca nu deci stai linistita nu va aparea la analiza daca a trecut ceva zile dupa ce leai fumat ^^ Te rog imi dai Funda?^^

10 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Doar de la atat? Nuuuu, normal ca nu, nu se va vedea nimic, doar daca fumezi de 1 an sau mai mult in rest nu se vede absolut nimic deoarece nu are nimic la plamani doar de la atat. Eu cand aveam 5-6 luni de cand fumam m-a dus mama la control si nu aveam nimic, dupa ce am facut 1 an s-a vazutlaughing

| Paprik a răspuns:

Nu apare nimic. Daca fumezi mult o sa apara ceva la plamani.(timp de cateva luni chiar ani).
Spune-i sa stea linistita si sa nu mai fumeze alta data big grin

| Paprik a răspuns:

Nu inteleg de ce va bagati daca sunteti nefumatori sau daca nu cunoasteti raspunsul corect.Cum sa se vada dupa 9 tigari?
Eu fumez de 3 ani si de abia se observa si fumez 1 pachet minim pe zi.

| Shery a răspuns:

Apar doar daca isi face un ecograf la plamani sau un RMN ceva, dar nici atunci nu cred. Oricum ai ei sigur nu ii fac analize la plamani.

| AlinnutSsa a răspuns:

De la 13 ani? :O woww

Nu stiu.

Nu stiu de ce unora le place sa fumeze thinking

Si eu am tot 13 ani si nu m-am gandit niciodata la asa ceva

Succes!

| MariusMarius96 a răspuns:

laughing pe cine crezi ca prostesti ma cu (prietena mea)adica thu macar recunoaste, si da se va vedea pe analize deci nu as vrea sa fiu in locul tauwinking

| alex_1645 a răspuns:

Decat daca face analize la plamani poate sa afle daca fumeaza nu cat fumeaza. Asa am facut si eu dar nu mi-au facut nimic parinti.Si eu am 14 ani si fumez de 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 9 tigari isi dau seama la analize dar la 4 nu

| consiliera a răspuns:

Nu se vede, nu-ti fa probleme...

| Alexyka explică:

De fapt se muta in Anglia si parintii ei o sa ii faca analize si chestii d genu asta...si cei care au inteles ca e vb despre mine au gresitwinking eu am 11 ani, nici macar nu suport fumul de tigaralaughing e vb despre o prietena de-a mealaughing