| Alex123469 a întrebat:

Salut am 16 ani si la viața mea am fumat cam 40 de tigari.Nu am mai fumat de 3 saptamâni iar părinții vor sa imi facă analize la sânge si raze la plămâni. Se vede ca am fumat 40 de tigari(30 trase in piept, 10 pufăite) deci se vede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KDily a răspuns:

Keep calm, nu are cum sa se vada mai ales ca nu ai mai fumat de 3 saptamani.La 5 zile dupa ce ai lasat complet tigara, nicotina iese din organism. Uite aici un link unde gasesti informatii utile:
http://unica.md/......-de-fumat/
Noapte buna!

2 răspunsuri:
| Alex123469 explică:

Da mersi dar sti ceva daca se vede la raza la plamni?

| KDily a răspuns (pentru Alex123469):

Asta iti explicam mai sus ca nu are cum sa se vada, stai linistit.