| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Am oxiuri si am luat decaris, o pastiluta. Am luat-o seara inainte de culcare si au trecut doua zile de atunci si nici o schimbare. Am mancarimi mari si oxiurii continua sa iasa in numar mare. Dureaza ceva pana isi face efectul sau tratamentul nu este bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea putin o singura pastila de decaris. Du-te la medic, nu te trata dupa ureche

| mona a răspuns:

Fa un tratament cu vermox si garantat vei scapa de ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite un site unde te poti documenta http://www.eva.ro/......4137.html. De asemeni poti fierbe o capatana de usturoi in un litru de lapte, dupa ce a fiert, lasi sa se raceasca pana ajunge la temperatura corpuli.Seara.Faci clisma cu 150-200 de ml de lapte abtinut din fierberea usturoiului, si nu mergi la baie toata noaptea.Lasi ca acea fiertura sa isi faca efectulZic asta pentru ca o vecina de-a mea, si-a tratat copilul in varsta de 12 ani cu acest tratament.Succes. Citeste si ce spune in link.

| Lurtz a răspuns:

I-a si tu duador
se iau 2 pastile intr-o dimineata si n-ai voie sa bei lapte sau sa mananci prajituri, etc. toata ziua si peste 2 saptamani iei din nou