| DemonicBlood a întrebat:

Am o problema cu pielea, mi s-a iritat pielea pe conturul buzelor. Zonele respective s-au inrosit si ma ustura foarte tare! Beau suficienta apa zilnica, am o igiena foarte buna dar nu inteleg de ce mi s-a iritat pielea in acest hal. Tind sa reamintesc ca doar in jurul buzelor! Sa fie din cauza vantului sau al frigului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Poison_7046 a răspuns:

Cum ai spus si tu, problema este de la vant. Poti sa iti dai cu unguent si in maxim 3 zile iti trece. Iti recomand fluocinolon, baneocin, unguent de galbenele, ori cutiuta cu minuni. Nu iti da cu limba pe buze ca o sa fie mai rau. Succes!

5 răspunsuri:
| Ilusion :X a răspuns:

Am aceeasi problema. Nu stiu?

| DemonicBlood explică:

Am dat cu o crema dar nu pot suporta, ustura de parca ar pune cineva sare pe o taietura adanca. Se pare ca nu prea ma impac cu sezonul rece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e din cauza vantului si frigului iti umezesti buzele, iesi afara... Bine nu sunt experta dar ti-as zice sa te dai cu Aloe Vera.sau sa mergi la farmacie sa intrebi de ce patesti asa.

| Iony_5207 a răspuns:

Nu-ti mai umezi buzele cu limba. Seara, inainte de culcare, da-te cu unguent de galbenele, iar inainte sa pleci din casa incearca sa te dai cu strugurel (lipgloss) de la Nivea ( http://www.cerecomand.ro/......99x300.jpg ).
fundita sau vot?:D

P.S.: Un click, va rog: http://SPAM/punctaj.php?user=IonelaIONY&id_user=31060! Multumesc! :*

| DarrDarr a răspuns:

Iti spun eu de ce.Afara este frig si ai obiceiul in ati uda buzele, vantul bate si ti le usuca apoi ele crapa, incearca sa nu le mai umezesti sau protejeazate cu un fular. Sper ca ti-am fost de ajutor!