| JamilaGizeh a întrebat:

Am o problema foarte deranjanta la ochi, cred ca am conjunctivita(inca nu am fost la doctor) mi s-au inrosit foare tare ochii si imi curge inontinuu o secretie galbuie.Probema este ca ma ustura ochii si nu mai vad bine si nu stiu ce sa fac pana maine cand ma duc la doctor.Mi-am dat cu apa si bicarbonat si mai rau mi-am iritat ochii crying((((((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea ai ce face pana te duci la medic, cel mult sa-ti pui niste comprese reci cu apa fiarta si racita. Nu te da cu bicarbonat, sare, otet si alte iritante si nici cu ceai de musetel care este prea acid pentru ochi.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Posibil sa ai conjunctivita. Daca ai facut ca si multi altii greseala sa faci baie in piscina/bazin fara ochelari, si fara sa te clatesti de fiecare data cand iesi...eu ce sa fac.La doctor mai mult de jumatate din cei care merg sufera de conjunctivita, insa voi nu purtati ochelari, ca de, nu da bine... Ce e mai important sa areit bine, sau sa proterjezi ochii? Pt mine sunt clar ochii.Doamne.Nu ai ce face pana mergi la medic.

| olivikkka a răspuns:

Nu forta ochii adica nu privi Tv sau nu sta la calculator, eu am avut o asemenea problema am fost la medic si mi-a prescris 2feluri de picaturi si ochelari cins stau la calculator si Tv, bafta